تبلیغات
استقلال قهرمان - سی دقیقه ای دانستن فرهاد ، توهین به فرهاد و توهین به فوتبال است


فرهاد مجیدی بازیکنی است که در طی سالها از بهترین و دوست داشتنی ترین بازیکنان استقلال است و همواره به جز زمانهایی که امیر قلعه نوعی سرمربی تیم بوده به عنوان بازیکن اصلی به میدان رفته و بهترین بازی ها را انجام داده است.

انان که فوتبال را به شکل دقیق تری دنبال میکنند میدانند فرهاد حتا در دوره ای که قلعه نوعی سرمربی استقلال بود و در بیشتر بازی ها فرصت بازی کردن به عنوان بازیکن اصلی به او نمیرسید هم بازیکن بسیار خوب و اماده ای بود و همگان میدیدند که فرهاد در همان فرصت های کمی که به او بازی میرسید نقش موثری را ایفا میکرد.

ان سالها البته فرهاد به بهانه ی سن زیاد روی نیمکت نمی نشست و دلایل دیگری برای نیمکت نشینی او مطرح میشد.

سال گذشته و امسال هم فرهاد در بسیاری از بازی ها یا به بازی نیامده یا به عنوان یار ذخیره بازی کرده است انهم بازیکن ذخیره ای که تنها بیست یا سی دقیقه به او فرصت داده میشود و انتظار میرود که در ان چند دقیقه حتمن گل بزند وگرنه بازی اش ضعیف بوده و حقش نیمکت نشینی است !!!

اگر هم برای مثال در یک بازی فرهاد به عنوان بازیکن اصلی به میدان برود باید حتمن بهترین بازیکن زمین شود و هیچ توپی را از دست ندهد و احتمالن چند گل هم بزند ! وگرنه خب مشخص میشود که نیمکت نشینی و بازیکن چند دقیقه ای کردنش کار درست و بجایی بوده است !

متاسفانه به نظر میرسد جریانی در پی ان است که اماده ترین بازیکن استقلال را به عنوان بازیکن سی دقیقه ای مشهور کند که خود نوعی بزرگترین توهین به کاپیتان محبوب و دوست داشتنی و اماده ی  استقلال است.

متاسفانه برخی خاسته یا ناخاسته شرایطی را بر ضد فرهاد به  وجود اورده اند که گویی فرهاد قرار است یا در هر بازی بهترین بازیکن استقلال باشد یا زود تعویض گردیده و بازی های بعد هم بیست یا سی دقیقه  بازی کند !!

نمونه ی واپسین ان را باید در بازی با سپاهان دید که تیم استقلال در نیمه ی نخست بازی خوبی از خود نشان نداد و تقریبن تمامی بازیکنان تیم نتوانستند انچنان که باید ظاهر شوند و در میان این بازیکنان فرهاد هرگز ضعیف تر از بقیه نبود

ولی با توجه به فضایی که در این نوشته از ان سخن گفتم طبیعی بود که فرهاد از زمین خارج شود و نیمکت نشینی او در بازی بعد هم کاملن طبیعی ، به حق و طبق انتظار !

اینکه سرمربی تیم حق دارد هر بازیکنی که میخاهد و فکر میکند برای تیمش بهتر است را در بازی قرار دهد سخن درستی است و اکنون و هر زمان دیگر هم سرمربی استقلال ( حال میخاهد هر که باشد ) حق دارد فرهاد یا هر بازیکن دیگر را حتا تا پایان فصل نیمکت نشین کند یا به طور کامل به او فرصت بازی کردن بدهد.

ولی از انجا که هوادار استقلال حق دارد دیدگاهش را در مورد تیمی که سالها از ان پشتیبانی کرده را بیان کند من هم دیدگاه خود و شرایطی را که دیدم را با دوستان استقلالی در میان گذاشتم.

سرمربی تیم تصمیم را خودش میگیرد ولی من با هواداران سخن میگویم : قرار نیست که فرهاد یا اندو یا هر بازیکن دیگر در تمام بازی ها بهترین یا از بهترین بازیکنان استقلال باشد و

کل نود دقیقه در تمامی نبردها موفق باشد تا او را بازیکنی شکست خورده و سی دقیقه ای ندانیم.

حقیقتش قصد نوشتن این وبلاگ را نداشتم ولی وقتی فضای دردناکی را مشاهده میکنم که حتا هواداران استقلال و دوستداران فرهاد را مجبور کرده اند که به سی دقیقه ای بودنش افتخار کنند !!! ........بگذار تاریخ قضاوت کند !