تبلیغات
استقلال قهرمان - بازم حافظیه و گلباران فجر

تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1392 | 01:51 ق.ظ | نویسنده : مهدی استقلالی

برد روحیه بخش و صعود به رتبه دوم / بازگشت استقلال با 4 مقدس

خبرگزاری فارس: پیروزی پر گل آبی‌ها در دیار حافظ و سعدی/ 3 امتیاز با تعویض‌های طلایی قلعه‌نویی

دیدار فجرسپاسی برابر استقلال از هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر با برتری چهار بر دو استقلال برابر میزبانش به پایان رسید. ابی‌های پایتخت در این بازی، نمایشی خوب ولی در دفاع متزلزل نشان دادند. آنها در اکثر دقایق بازی، صاحب توپ و میدان بودند و در نهیات سه امتیاز دیدار را به سود خود کردند. 

گزارش نیمه اول: 

نیمه نخست دیدار استقلال برابر فجرسپاسی شیراز با برتری کامل آبی‌ها همراه بود اما در نهایت دو تیم با حساب یک بر یک به کار خود پایان دادند. نخستین فرصت بازی را استقلال روی شوت آندرانیک تیموریان بدست آورد. شوت سنگین این بازیکن از پشت محوطه جریمه استقلال با شوتی سنگین می‌رفت تا دروازه فجرسپاسی را باز کند که این شوت با عکس العمل خوب ویسی راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه 11 این دیدار اینبار محمد مهدی نظری می‌توانست دروازه فجر را باز کند ولی ضربه او در داخل محوطه با واکنش خوب دروازه‌بان فجر، راهی کرنر شد. با اینحال این پایان فشار اولیه استقلال بر روی فجرسپاسی نبود و شوت محمد قاضی در دقیقه 14 می‌توانست طلسم دروازه فجر را بشکند که ضربه این بازیکن با واکنش دیدنی شیخ ویسی، راهی کرنر شد.

در ادامه بازی و درحالیکه فشار استقلال همچنان ادامه داشت، یک ضربه پنالتی در دقیقه 34 روی محمد مهدی نظری اعلام شد و این ضربه پنالتی را نکونام وارد دروازه فجرسپاسی کرد. اما این پایان کار نبود و در دقیقه 37 حمید جوکار با یک شوت دیدنی از پشت محوطه جریمه استقلال، از تک موقعیت نیمه نخست فجری‌ها گل ساخت و حساب کار را یک بر یک کرد. 

گزارش نیمه دوم: 

در نیمه دوم بار دیگر آبی‌های پایتخت فشار خود را بر روی دروازه فجرسپاسی ادامه دادند و خیلی زود هم به گل دوم رسیدند. محمد قاضی درحالیکه تنها دو دقیقه از آغاز نیمه دوم گذشته بود با شوتی سنگین از پشت محوطه جریمه فجرسپاسی، دروازه این تیم را باز کرد اما تنها شش دقیقه وقت لازم بود تا فجری‌ها گل تساوی را به ثمر برسانند.

اشتباه امیرحسین صادقی با اشتباه جواد نکونام همراه شد تا محمد حیدری در دقیقه 53 درون محوطه جریمه استقلال، توپ را به راحتی وارد دروازه این تیم کند. در ادامه فجری‌ها فرصت زدن گل سوم را هم داشتند که با واکنش‌های خوب رحمتی نتوانستند به این هدفشان برسند تا آنکه در دقیقه 73 استقلال برای بار سوم دروازه فجرسپاسی را گشود. ارسال یک ضربه ایستگاهی از تیموریان برای منتظری و ضربه‌ی او برای عمران‌زاده، موجب شد تا این مدافع استقلال گل سوم را به ثمر برساند.

در دقیقه 83 این دیدار، فرهاد مجیدی تیر خلاص را به فجری‌ها زد. او روی پاس خوب نکونام صاحب فرصت تک به تک شد و با یک ضربه دقیق دروازه فجرسپاسی را برای بار چهارم باز کرد اما این پایان کار نبود و در دقیقه 88 این دیدار، مظفری‌زاده برای فجرسپاسی یک ضربه پنالتی اعلام کرد که این ضربه را معدنچی این ضربه را با بی دقتی تمام روانه دروازه استقلال کرد و مهدی رحمتی به راحتی این توپ را دفع کرد تا کار با حساب چهار بر دو به پایان برسد.


گل‌ها: 

نکونام (34)، قاضی (47)، عمران‌زاده (73) و مجیدی در دقیقه 83 برای استقلال و حمید جوکار (36) و محمد حیدری در دقیقه 53 برای فجرسپاسی به ثمر رساندند. 

داوران: 

سعید مظفری زاده- رسول فروغی - غلیرضا ایلدروم - حسین اکرمی

قبل از اینکه بازی استقلال و فجر آغاز شود کل نفرات نیمکت استقلال به سمت غلامحسین پیروانی رفتند و با  سرمربی فجر شهید سپاسی خوش و بش کردند.

* سید مهدی رحمتی با دسته گلی بزرگ به استقبال غلامحسین پیروانی رفت. وی قبلا در فجر شاگرد غلام پیروانی بود.

* رحمتی، اکبرپور و نظری نفراتی هستند که پیش از این سابقه حضور در فجر سپاسی را داشتند و به همین دلیل با تشویق تماشاگران فجر روبرو شدند.

* غلامحسین پیروانی که در بازی قبل این تیم مورد اعتراض تماشاگران قرار گرفته بود در ابتدای این بازی توسط تماشاگران تشویق شد.

* در دقیقه 5 بازی هنگامی که توپ به سود فجر در حال بیرون رفتن بود امیر قلعه‌نویی به هنرنمایی با توپ پرداخت که این موضوع باعث شد تا تماشاگران سرمربی استقلال را تشویق کنند.

* وحید شیخ ویسی بعد از مهار ضربه محکم آندرانیک تیموریان و قاضی با شعار ( وحید دست طلایی) توسط شیرازی ها تشویق شد.

* حشرات موذی مثل پشه های موجود در ورزشگاه به دلیل نور پروژکتورها و همچنین فضای سبز بیرون استادیوم تماشاگران را کلافه کرده اند. تعدادی از هواداران دو تیم به همین دلیل به دنبال تغییر جای نشستن خود هستند که این موضوع کار آنها را دچار مشکل کرده است.

* غلامحسین پیروانی مثل همیشه از جای خود بلند نشده ولی امیر قلعه‌نویی از ابتدا در کنار زمین حضور دارد

در حالی که بازیکنان دو تیم قصد داشتند در جریان بازی ضربات شروع مجدد را بزنند تماشاگران هر دو تیم با نور لیزر کار بازیکنان را مختل می کردند.

* حمید جوکار و حیدری پس از گلزنی پیروانی را وادار به بلند شدن از روی نیمکت کردند و سرمربی فجر در شادی آنها سهیم شد.

*در بین دو نیمه بارش باران کمی فضای ورزشگاه را تغییر داد و باعث خنک شدن هوا شد.

*تعدادی از طرفداران شیرازی از روی پشت بام های خانه های مجاور استادیوم بازی را تماشا  کردند. 

*محمد قاضی بعد از زدن اولین گلش برای استقلال به سمت نیمکت آبی پوشان رفت و با تمامی نیمکت نشینان این تیم دست داد. وی اول به سراغ مجیدی رفت.

* هنگامی که قلعه‌نویی مجوز حضور مجیدی در زمین را صادر کرد تماشاگران استقلال وی و مجیدی را مورد تشویق قرار دادند. هواداران استقلال همچنین در طول این بازی مدام شعار می دادند( استقلالِ تیم ملی!)

*سید مهدی رحمتی بعد از گلزنی عمران زاده به سمت وی رفت و در حالی که دروازه اش را ترک کرده بود با عمران زاده به سادی پرداخت. مدافع استقلال فصل پیش با فرزاد حاتمی اینگونه خوشحالی می کرد.

*درحالی که نزدیک به ۲۰ هزار نفر در استادیوم بودند گوینده ورزشگاه تعداد تماشاگران را ۱۲ هزار و ۴۵۷ نفر اعلام کرد

بردیم ولی یه فکری باید برای دفاع و روحیه ی سید بکنیم ... هرچند پنالتیه شاید حالشو بهتر کرده باشه ! ولی آمار خط دفاع افتضاحه...

گل قاضی عـــالی دیگه از زیر فشار درمیاد و بهتر میشه ...

آندو عـــالی مثه همیشه ...

این 4 مقدس تیتر ایسنا بود باحال زده بود !

فرهـــــاد !؟! خیلی سالاری به اباالفضل ! حرکتت که رفتی پیش معلول ها عالی بود . ای کاش مثل حرکات کریمی روش مانور خبری بدن !!