تبلیغات
استقلال قهرمان - رکورد شکنی فرهاد

تاریخ : شنبه 5 مرداد 1392 | 06:41 ب.ظ | نویسنده : مهدی استقلالی
فتح الله زاده: اینقد بدبخت نشدیم به بازیکن زنگ بزنیم / قرارداد کرار قانونی است

* از بازی استقلال و گسترش فولاد شروع کنیم. 

بازی خوبی بود. ما خیلی تلاش کردیم و توانستیم بازی را برگردانیم. تیم ما نمایش خوبی داشت و از بازیکنانمان راضی هستیم. آنها قدرت استقلال را به خوبی نشان دادند. 

* البته گل فرهاد مجیدی را هم نباید فراموش کرد. در آخرین دقیقه بازی توانست بازی را برگرداند. 


فرهاد که بازیکنی تمام نشدنی است. مهاجمی باهوش که هر لحظه می‌تواند دروازه حریف را باز کند. او در استقلال بازی‌های خوبی را به نمایش می‌گذارد و امیدوارم هیچ وقت افت نکند. 

* نظرتان درباره‌ی صحبت‌های پس از بازی استقلال و گسترش فولاد چیست؟ به هر حال این صحبت‌ها واکنش‌هایی را ایجاد کرده است. 

من از رسول خطیبی که بازیکن استقلال بوده است توقع نداشتم آن حرف‌ها را بزند. به نظر من این صحبت‌ها یک فرار رو به جلو است. متاسفانه هرکس که می‌بازد یاد گرفته از این صحبت‌ها بکند. این صحبت‌ها اخلاقی نیست. آن بازیکن جوانی که می‌آید و مصاحبه می‌کند و حرف‌هایی را مطرح می‌کند باید بداند که این صحبت‌ها صحیح نیست. استقلال بدبخت نشده که با یک بازیکن تماس بگیرد و تمرکز او را به هم بزند تا در بازی خوب نباشد. خودتان بازی را دیدید و می‌دانید ما چقدر موقعیت داشتیم. فوتبال برد و باخت دارد اما خویشتن‌دار بودن خیلی مهم است. درست نیست در ماه مبارک رمضان این صحبت‌ها را مطرح کنیم. می‌گویند سرپرست ما به بازیکنشان 300 هزار بار زنگ زده. آقای ماجدی سال‌ها در فوتبال بوده و نباید به این راحتی‌ها درباره او صحبت کنیم. 

* آقای سمندر در گفت‌وگو با ایسنا گفته‌اند که از صحبت‌های آقای خطیبی سوء برداشت شده و استقلالی‌ها از آنها شکایت نخواهند کرد. 

ما خودمان هم دوست نداریم از آنها شکایت کنیم اما خودتان انصاف دهید که این چه وضعی است. گویا یک جریان هماهنگ ایجاد شده و باید با این مساله برخورد شود. دو فصل قبل بود که برای ما 17 پنالتی گرفته نشد. از این موارد زیاد است اما استقلال هیچ‌گاه اعتراض نکرده. به هر حال امیدواریم سازمان لیگ با این صحبت‌ها برخورد کند و این ماجراها را برای همیشه تمام کند. 

* وضعیت کرار به کجا رسید؟ 

قراردادی که کرار با ما دارد صحیح است. قرارداد او با تیم عراقی تمام شده بود و هیچ مشکلی وجود ندارد منتها برای این‌که کار کرار در آسیا به اما و اگر نکشد قراردادش را به AFC ارسال کردیم و قرار است جواب این سوال را که آیا کرار می‌تواند در این مرحله از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به ما کمک کند یا خیر را بدهند. 

* ولی کرار هفته پیش برای نجف عراق بازی کرد پس چگونه شما می‌گویید قرارداد او با تیم عراقی تمام شده؟ 


بازی‌ای که کرار انجام داده بود یک دیدار عقب‌افتاده بود. به هر حال لیگ عراق شرایط خاصی دارد و از لحاظ تقویمی چندان دقیق عمل نمی‌کند. حتی لیگ آن‌جا از نظر فیفا چندان هم رسمی حساب نمی‌شود. به هر حال من بعید می‌دانم قرارداد ما با کرار مشکل خاصی داشته باشد.

مجیدی دومین گلزن برتر تاریخ باشگاه شد

فرهاد مجیدی با این گل خودش را به رتبه دوم یک جدول تاریخی رساند.هفته اول لیگ برتر دوره سیزدهم با تمام اتفاقات فنی و حاشیه ای خود به پایان رسید اما موضوعی که کسی به آن توجهی نداشت و در دیدار ۵ شنبه شب تبریز رخ داد رکوردی بود که فرهاد مجیدی از خود بر جای گذاشت. 

فرهاد مجیدی کاپیتان استقلالی ها با گل ۳ امتیازی ای که در دقیقه ۸۹ این بازی به ثمر رساند تعداد گل های خود برای استقلال را به ۹۰ رساند تا بالاتر از علی جباری اسطوره باشگاه استقلال در دهه ۵۰ قرار بگیرد. 

علی جباری هافبک اسبق استقلال تا سال گذشته در صدر جدول گلزنان تاریخ استقلال قرار داشت اما فصل گذشته با گلی که آرش برهانی برابر مس کرمان به ثمر رساند با ۹۵ گل در صدر ایستاد و با گلی هم که در بازی اخیر به ثمر رساند ۹۶ گله شد. 

در حال حاضر بعد از برهانی، فرهاد مجیدی قرار دارد و پس از او علی جباری که ۸۹ گله است در رده سوم قرار دارد.