تبلیغات
استقلال قهرمان - مصاحبه مدیر عامل و بازیکنان

تاریخ : دوشنبه 24 تیر 1392 | 10:27 ب.ظ | نویسنده : مهدی استقلالی
فتح الله زاده: از جباری شکایت می کنم / نکونام در استقلال می ماند

از باشگاه چه خبر؟ 

این روزها خیلی مشغله دارم. بستن استقلال به این شکل به عنوان یک تیم قوی و موفق کار بسیار سختی است. این روزها خیلی تلاش می‌کنم و نمی‌خواهم زحمت چند هفته‌ اخیرم به راحتی از دست برود. 

دیروز خبری منتشر شد که نکونام از استقلال شکایت کرده است اما خود او این مساله را رد کرده. چقدر در جریان این مساله هستید؟ 

یک عده با هدف از جایی دیگر این صحبت را مطرح کرده‌اند که او از استقلال شکایت کرده است. اصلا شخصیت نکونام جوری نیست که از کسی شکایت کند. او سال گذشته کمترین پول را از ما گرفت و هیچ چیز نگفت. دیشب تا ساعت دو و نیم بامداد کنارم بود و با هم صحبت می‌کردیم. او هیچ وقت از استقلال شکایت نکرده و نخواهد کرد. 

نکونام در استقلال خواهد ماند و بازیکن ما در سال بعد خواهد بود. خود آقای قلعه‌نویی هم چند بار به من گفته که به جواد برای سال بعد نیاز دارد و ان‌شاءالله او سال بعد با ما خواهد بود. یک پروژه خاص در پشت نکونام وجود دارد که از آن آگاهی دارم اما این مساله کمی محرمانه است و نمی‌توان آن را بازگو کرد. اگر آن را مطرح کنیم، شاید بعدها علیه خودمان استفاده شود. 

از وضعیت تیموریان بگویید. قبلا گفته بودید که اگر آندو و نکونام را جذب کنید، ساموئل را برای فصل بعد به خدمت نخواهید گرفت. آیا حضور ساموئل به معنای عدم حضور یکی از دو بازیکن نیست؟ 

زمانی که آن حرف را زدم، فکرمان روی دو بازیکن بود. بعدا با آقای قلعه‌نویی مشورت کردم و با توجه به حضورمان در میان هشت تیم آسیایی به این نتیجه‌ رسیدیم که به هر سه آنها نیاز داریم. آندو هم اگر با قطر به توافق نرسد، به استقلال خواهد آمد. 

قبلا می‌گفتید که اتاقتان دو دارد که از آنها برای عقد قرارداد با بازیکنان استفاده می‌کنید. یعنی به بازیکن می‌گویید اگر امضا نکند، از دری که به بیرون باز می‌شود او را به حیاط پرتاب می‌کنید. چرا با آندو این کار را نکردید؟ 

واقعیتش نشد با آندو این کار را انجام دهم (با خنده) حالا برود قطر. از قطر که برگشت این کار را با او می‌کنیم. 

ولی سرژیک برادر آندو قابلیت این کار را داشت. 

نه. سرژیک جوان است. دلم برایش می‌سوزد. حیف است که به حیاط پرتاب شود (با خنده!). 

مساله بدهی استقلال به کجا انجامید؟ 

تنها ما بدهکار نیستیم. باشگاه‌های زیادی هستند که بدهکارند اما فقط اسم ما گفته می‌شود. طبق قانون گردنمان نازک است و هر چه قانون حکم کند، می‌پذیریم. به فدراسیون پیشنهاد داده‌ایم که 30 درصد از منابع درآمدی ما را برای بدهی‌ها کنار بگذارند و مابقی را برای مخارج ما در نظر بگیرند. آقای کفاشیان تقریبا با این مساله موافق است و ان‌شاءالله با این پیشنهاد به طور کل موافقت شود. 

وضعیت محمدرضا خلعتبری به چه ترتیب است؟ گفته می‌شود که می‌خواهید با عجمانی‌ها صحبت کنید تا او به استقلال بیاید؟ 

نه این خبرها نیست. اگر خلعتبری بتواند مجوزش را از تیمش بگیرد، در خدمت او هستیم اما اگر بخواهیم با تیم‌های عربی مذاکره کنیم، آنها قیمت‌های نجومی به ما می‌دهند که در توان ما نیست. 

صحبت شما که در آن لفظ "حشیش" به کار رفته بود با واکنش تند جباری مواجه شد. عده‌ای از هواداران نگران این هستند که این مساله به استقلال آسیب بزند، این طور فکر نمی‌کنید؟ 

نه. با رفتن یک بازیکن هیچ اتفاقی نمی‌افتد. حالا شما اسم آن چیز را آوردید ولی من اسمش را هم نمی‌آورم. به کار بردن آن کلمه از طرف من می‌رفت که با شیطنت بعضی همراه شود که جباری خودش متوجه موضوع شد و در یک روزنامه خودش شرح داد که ماجرا چیست و منظور من چیست. او خودش منظورم را فهمید. 

متاسفانه در جوابی که داده بود، گفته بود، من "شوالیه" خریده‌ام. ‌این در حالی است که شوالیه یک مساله اعتباری و خریدنی نیست. او به من تهمت زده که با پول باشگاه رفته‌ام، مدرک شوالیه‌گری خریده‌ام و مطالب کذبی را عنوان کرده است. او در مراجع قضایی باید پاسخگوی این ادعا باشد؛ چراکه برای دفاع از حیثیتم مجبورم از خودم دفاع کنم. 

یعنی می‌خواهید از او شکایت کنید؟ 

بله. همواره از او در بحث فوتبالی تعریف کرده‌ و گفته‌ام، جباری بازیکن خوبی است. با خود شما صحبت کردم و برایش در سپاهان آرزوی موفقیت کردم اما متاسفانه بزرگ و کوچکی از بین رفته است. انصاری‌فرد به تراکتورسازی رفت. علی کریمی، اسطوره پرسپولیس از این تیم رفت و هیچ اتفاقی رخ نداد. 

به عنوان سوال آخر، ماجرای دیدار شما با علیرضا منصوریان چه بود؟ 

منصوریان یک سری صحبت‌ها را قبلا کرد و آن روز هم آمده بود تا درباره آنها صحبت کنیم. استقلالی‌ها معمولا زیاد به ما سر می‌زنند و مسئله خاصی مطرح نبود.

نظری:استقلال 10‌‌مهاجم هم داشت تصمیمم عوض نمی‌شد/هیچ‌کجا این تماشاگران را ندارد

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRLuK1B1xG2UlKudVUlE_OzqLhWa763Y1cby_MaqcHchU0k9iZCew

دیروز یک تمرین خیلی جدی را پشت سر گذاشتید. چطور شد که در تمرین بین بازیکنان کری بود؟

بازیکنان در این روزها می‌‌خواهند خودشان را به مربی نشان دهند و البته من محکم بازی نمی‌کردم که خدای ناکرده کسی مصدوم نشود اما قبول دارم که تمرین محکمی بود و بازیکنان هم انگار در یک مسابقه رسمی به میدان رفته بودند.

بعد از سه هفته حضور در تمرینات با شرایط استقلال اخت شده‌ای؟

خدا را شکر، تا به اینجای کار که مشکلی نداشتم و جو صمیمانه‌ای را تجربه کردم.

بازی کردن کنار بازیکنی مثل مجیدی چطور است؟

مجیدی بازیکن بزرگی است و یک فوتبالیست قوی محسوب می‌شود. من از اینکه کنار چنین بازیکنی بازی می‌کنم خوشحالم و امیدوارم چیزهای زیادی یاد بگیرم.

در حضور مجیدی، برهانی، قاضی و دیگران فرصت حضور پیدا می‌کنی؟

از ابتدا هم که به استقلال آمدم تصمیم گرفتم کاری به این مسائل نداشته باشم و به داشته‌های خودم فکر کنم. روزی را از خدا می‌گیرم و حتی اگر 10 مهاجم دیگر هم در استقلال حضور داشت باز هم به این تیم می‌آمدم و تصمیمم عوض نمی‌شد. دوست داشتم کار کردن با قلعه‌نویی را تجربه کنم و انصافا هم باید بگویم حضور این همه تماشاگر به بازیکن دلگرمی می‌دهد. من در فجر و لیگ یک هم بازی کردم اما اگر می‌بینید بازیکنان مثل تمرین دیروز باانگیزه هستند به خاطر تماشاگران استقلال است.

فکر می‌کنی تا آغاز مسابقات تیم به شرایط بدنی خوبی برسد؟

جا دارد از دکتر حاج‌قاسم تشکر کنم چون انصافا این نوع بدنسازی را در هیچ کجا ندیده‌ام. این مربی در این سه هفته خیلی زحمت کشیده و من از آنها ممنون هستم.

هفته اول با گسترش فولاد بازی دارید، آن بازی را چطور می‌بینی؟

هر تیمی با امید وارد مسابقات می‌شود و ما هم بازیکنان بزرگی داریم که دیگر فرقی نمی‌کند مقابل چه تیمی به میدان می‌رویم. تنها هدفمان کسب سه امتیاز از هر سه مسابقه است.

یکی دو هفته بعد باید با فجر سپاسی بازی کنی، برای بازی مقابل تیم سابقت حس خاصی نداری؟

اصلا، اتفاقا خیلی راحت هستم و خوشحالم که به شیراز می‌روم و مقابل تیم سابقم بازی می‌کنم.

قرار است چه شماره‌ای را به تن کنی؟

وقتی آمدم قرار بود 11 بپوشم و حتی بحث شماره 20 هم مطرح شد حتی یک جورهایی می‌خواستم شماره 8 را بپوشم اما در نهایت تصمیم گرفتم پیراهن شماره 32 را بپوشم.

اما شماره 8 که شماره جباری بود؟

درست است، ولی بعد از جدایی او این مسائل مطرح شد که البته همانطور که گفتم تصمیم دیگری گرفتم. باید بگویم قلبا شماره 10 را دوست داشتم و حتی حاضر بودم مقداری از قراردادم را نگیرم تا شماره 10 را بپوشم اما وقتی فهمیدم اکبرپور قصد دارد چنین شماره‌ای را بپوشد منصرف شدم چون او بازیکن باتجربه این تیم است و حق آب و گل دارد.


خسرو حیدری: می خواهیم قاطعانه برای لیگ قدم برداریم


از آخرین وضعیت خود بگویید. با توجه به اینکه یکی از غایبان بزرگ اردوی اوکراین بودید؟

شرایط خیلی خوبی دارم. یک ماه همراه تیم‌ ملی در اردو بودم و به همین جهت تمرین‌های خوبی را پشت سر گذاشته بودم که باعث شد به لحاظ بدنی در فرم ایده‌آل باشم. الان هم در کنار تیم تمرین‌های گروهی‌ را دنبال می‌کنم تا به هماهنگی خوبی با سایر بچه‌ها برسم.

بازیکنان جدیدی برای فصل جدید جذب استقلال شده‌اند، نظرتان دراین‌باره چیست؟

به نظرم بازیکنان خیلی خوبی به مجموعه استقلال اضافه شده‌اند که امیدوارم با حضورشان و تلاش و همدلی جمعی بتوانیم هم در رقابت‌های لیگ موفق ظاهر شویم و هم در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا که به نظرم توانایی قهرمانی در آن را داریم.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که امیر قلعه‌نویی هم نسبت به آن ابراز رضایت کرده بود، حفظ اسکلت تیم فصل قبل بود؟

همه اینها نشان‌دهنده تلاش فتح‌الله‌زاده است. به نظرم باید قدر چنین مدیرانی را در فوتبال‌مان بدانیم و از آنها تقدیر کنیم که در باشگاهی چون استقلال با وجود همه مشکلات می‌توانند اسکلت اصلی تیم قهرمان را حفظ کنند.

قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ هم انجام گرفته و استقلال در اولین بازی‌اش باید به تبریز برود تا با گسترش فولاد دیدار کند؟

معتقدم که بازی سختی را پیش‌رو داریم، چون در آن مقطع زمانی که اکثر تیم‌ها به دنبال جذب بازیکنان جدید بودند، گسترش فولادی‌ها داشتند تمرینات بدنی‌شان را دنبال می‌کردند. با همه اینها هدف ما این است که هفته به هفته، امتیازها را کسب کنیم و قاطعانه برای قهرمانی لیگ گام برداریم.

و صحبت پایانی؟

جا دارد که موفقیت‌های ارزشمند تیم‌ ملی والیبال را بار دیگر به جامعه ورزش تبریک بگویم و امیدوارم این پیروزی‌ها مستدام باشد.


عمران زاده: چند سال دیگر پسر نوری، پدرش را در جیب خودش می گذارد

http://sscloob.ir/social/i/attachments/1/1373803476678438_large.jpg

* تیم استقلال چقدر برای مسابقات لیگ آماده است؟ 

خدا را شکر تمرینات خوبی را برگزار کردیم و اردوی خوبی هم در کشور اوکراین داشتیم. تنها مشکل ما نبود برخی بازیکنان بود که خوشبختانه در اردوی اوکراین به ما اضافه شدند. در اوکراین با تیم خوبی بازی کردیم و از دوستانی که به ما کمک کردند تا به این کشور سفر کنیم تشکر می‌کنم. با توجه به مشکلاتی که برای گرفتن ویزا و رفتن به اوکراین وجود داشت بعید می‌دانم تیمی با این شرایط سختی که وجود دارد بتواند به این کشور سفر کند. 

دیناموکیف تیم حرفه‌ای بود و به ما گفتند کمپی که شما تمرین می‌کنید کمپ تیم میهمان است. آنها امکانات خوبی داشتند و متوجه شدیم باشگاه دیناموکیف حدود 4 الی 5 کمپ تمرینی دارد. 

* جریان کری‌خوانی‌های اخیر بازیکنان در تمرینات استقلال چیست؟ 

کری‌خوانی‌ها همیشه در تمرینات وجود دارد. قبلا شرط‌بندی می‌کردیم تیمی که می‌بازد به همه بازیکنان چیزی برای خوردن بدهد ولی الان چون ماه رمضان است فقط برد و باخت برای ما مهم است. 

* چرا در تمرین روز گذشته عصبانی بودی؟ 

برای اینکه 3 بر صفر جلو بودیم ولی به یکباره 4 گل خوردیم. همین مسئله باعث شد که ناراحت شوم. از این ناراحت بودم که چرا به این راحتی گل می‌خوریم. 

* فرهاد مجیدی از اینکه در یک صحنه توپ را به هوا زدی ناراحت شد. متوجه این موضوع شدی؟ 

مجیدی توپ را که می‌گیرد کسی جلودارش نیست. در آن صحنه خیلی راحت در عرض چند ثانیه 4، 5 نفرمان را دریبل زد که همین مسئله باعث شد عصبانی شوم. 

* یک تکل خشن هم روی پای محمد قاضی رفتی ... 

به خدا هدفم زدن توپ بود نه پای قاضی. نمی‌خواستم پای او را بزنم. با قاضی 10 سال است که رفیقم و در کنار هم بازی کرده‌ایم. می‌دانم که وقتی توپ به او برسد کار خودش را به خوبی انجام می‌دهد و خیلی زود شوت می‌زند. به همین دلیل تصمیم گرفتم زودتر تکل بزنم. 

* این روزها برخوردت با فرزند پژمان نوری به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است. 

مطمئن باشید چند سال دیگر پسر نوری پدرش را در جیب خودش می‌گذارد! چون واقعا تکنیک خوبی دارد و پدرش باید روی او سرمایه‌گذاری کند. فکر می‌کنم اگر پژمان از حالا روی پسرش سرمایه‌گذاری کند، او هم می‌تواند در آینده به مانند پدرش بازیکن خوبی شود. 

* این استقلال چه تفاوتی با استقلال فصل گذشته دارد؟ 

بازیکنان سال گذشته برای استقلال زحمت کشیدند. امیدوارم هر کجا که هستند در تیم‌های خود بدرخشند. خدا را شکر استقلال با کادر فنی فصل گذشته‌اش بسته شده و تقریبا 70 تا 80 درصد اسکلت تیم هم حفظ شده‌ است. ضمن اینکه بازیکنانی که جذب استقلال شدند بازیکنان کوچکی نیستند و هر تیمی آرزوی داشتن آنها را دارد. 

* اما فکر نمی‌کنی نبود مجتبی جباری به استقلال ضربه بزند؟ 

مجتبی بازیکنی خوب و تکرار نشدنی است که بالا و پایین استقلال را دیده بود. بهتر است هواداران استقلال با رفتن وی به سپاهان منطقی رفتار کنند و نباید زحمات 9 ساله جباری را نادیده بگیرند. شاید سال آینده جباری به استقلال بازگشت، آن وقت هواداران می‌توانند در چشم جباری نگاه کنند؟ به شخصه دوست داشتم جباری را در جام قهرمانی آسیا کنار خودمان داشتیم اما متاسفانه او به سپاهان رفت. در کل باید بگویم استقلال متکی به یک نفر نبوده و نخواهد بود و با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد.